Promocja!

Powrót – Romuald A. Roman

Original price was: 30.00zł.Current price is: 1.00zł. z VAT

Poprzednia najniższa cena: 1.00.

Opis

Antoni Samborski, profesor toksykologii z Filadelfii, po wypadku samochodowym przenosi się w czasie do Zakopanego z końca lat sześćdziesiątych. Budzi się jako młody chłopak i musi zmierzyć się z przeciwnościami, które wówczas wpłynęły na całe jego życie. Czy jest w stanie zmienić swoją przeszłość? Jak sobie poradzi z despotycznym ojcem i zalęknioną matką? Czy dawna dziewczyna nadal będzie w jego oczach największym cudem świata? I wreszcie – czy uda mu się naprawić błędy i spotkać prawdziwą miłość?

Powrót Romualda „Aldka” Romana to nie tylko historia o dorosłym człowieku, który w ciele młodzieńca staje przed szansą  naprawienia własnej przeszłości. To przede wszystkim świetnie napisana, barwna opowieść o Zakopanem z czasów Gomułki, z zapachem Sportów i smakiem rurek z Coctailu w tle… Bo jeżeli gdziekolwiek czas może się zapętlić, a świat realny wniknąć w nieznane rejony, to właśnie tam – w Tatrach.

Seria: Literatura Górska Na Świecie

ISBN: 978-83-7967-067-3
Ilość stron: 284
Okładka: miękka ze skrzydełkami

O AUTORZE

Romuald „Aldek” Roman jest zakopiańczykiem mieszkającym w Filadelfii w USA. W ciągu 34 zakopiańskich lat był uczniem, taternikiem, narciarzem, leśnikiem, nauczycielem i pisarzem „do szuflady”. W USA najpierw pracował jako znawca owadów na pustyniach Idaho. Później po nocach monitorował usuwanie azbestu z wieżowców na Manhattanie, a w ciągu dnia studiował toksykologię przemysłową i zdawał egzaminy licencyjne. Po kilku latach wyjeżdżał już do Europy z ramienia ONZ i pracował dla Ministerstwa Ochrony Środowiska (EPA). Najwięcej radości sprawia mu jednak pisanie książek. Pierwszą był Przystanek Idaho – opowieść o polskim Szwejku u podnóża Gór Skalistych; po nim Kierunek Filadelfia o perypetiach podróży z córką w poprzek kontynentu; a po dłuższej przerwie Ośrodek Zero – wymyślona historia prominenckiego hotelu w Tatrach, w którą uwierzyło pół Zakopanego. Kolejne dwie to Zakopiański Dom Wariatów o ponad stuletniej historii rodzinnej i Amerykański Dom Wariatów, w którym refleksyjne i pełne humoru opowieści ogniskują się w Filadelfii.

Informacje dodatkowe

Waga 420 g
Wymiary 23.4 × 16.1 × 2 cm