Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny – A. Wisłocki, S. Pisarek

ISBN: 978-83-7967-042-0
Ilość stron: 172
Format: 161 x 234 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2016

 

Kategorie: ,

29.90 z VAT

Opis

Dwie opowieści o Pojezierzu Brasławskim, które dzieli 80 lat…

Pierwsza to wznowienie wydanego w 1934 roku reportażu Adama Wisłockiego o kajakowej włóczędze po rzekach i jeziorach tej pięknej krainy. Autorem drugiej jest Stanisław Pisarek, który po latach, w towarzystwie rodziny i przyjaciół, powtórzył jego trasę…

Brasławszczyzna, chociaż pod wieloma względami różni się od tamtej sprzed II wojny światowej, wciąż jest pięknym, dzikim rejonem. Historie zapisane na kartach tej niezwykłej książki zwracają ją Czytelnikom i ocalają od zapomnienia.

 

Adam pływał tak, jak lubię – radośnie, dynamicznie, bezpiecznie. Również podobnie jak ja, nawet gdy bywa ciężko, nie poddawał się, lecz starał znaleźć jak najlepsze wyjście, a później śmiał z niedawnych trudności. Dzięki takim ludziom jak on w Polsce jeszcze przed moim urodzeniem popularyzowało się kajakarstwo, zakładano kluby, organizowano spływy. Pośrednio dzięki nim – ich przykładowi oraz inicjatywie – odnalazłem swoją największą życiową pasję i osiągnąłem w niej tak wiele. Dlatego odczuwam z Wisłockim duchowe pokrewieństwo.

Aleksander Doba, fragment z Posłowia

 

 

 

 

Może spodoba się również…