Promocja!

Cała ja – Gerlinde Kalterbrunner

 

  • ISBN: 978-83-61050-65-0
  • Format: 161 x 234 mm
  • Liczba stron: 240
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Rok wydania: 2012

 

Original price was: 39.90zł.Current price is: 19.90zł. z VAT

Poprzednia najniższa cena: 19.90.

Opis

Gerlinde Kalterbrunner urodziła się 13 grudnia 1970 r. w Austrii. To alpinistka i himalaistka, która zdobyła wszystkie 14 ośmiotysięczników jako druga kobieta w historii, a pierwsza, która dokonała tego bez użycia tlenu z butli. Cała ja to opowieść o życiu Gerlinde od dzieciństwa po młodość, choć przede wszystkim jest to zapis pasji i fascynacji górami, miłości do nich i szacunku.

 

„Ja żyję dla takich chwil, jak ta, dla takich doznań wchodzę na ośmiotysięczniki. Gdy rozmawiam z ludźmi o swoich wyprawach, ci widzą przede wszystkim ich niedogodności – zimno, wichury, niebezpieczeństwa – i tylko nieliczni potrafią zrozumieć, jak mocnych wrażeń doświadczam tutaj. To właśnie z tego powodu wciąż ciągnie mnie w Himalaje i na wysokie szczyty”.

„Nie chcę zdobywać szczytów, chcę w pokorze i z wdzięcznością zbliżać się do nich. W spokoju wysokich gór nauczyłam się, że cele osiąga się cierpliwością, ostrożnością i zadowoleniem. W porównaniu z górami jestem mała i krucha, a mimo to one, niewiarygodnie silne, pozwalają mi wrócić”.

 

Może spodoba się również…