Cegiełka na pomoc ukraińskim dzieciom – Całkiem nowe bajeczki

Wydawnictwo Stapis razem z zaprzyjaźnioną Fundacją Foster włącza się w akcję pomocy ukraińskim dzieciom. Kup książkę-cegiełkę, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na stypendium edukacyjne dla najmłodszych uchodźców.

Tytuł: Całkiem nowe bajeczki

Autor: praca zbiorowa

Ilustracje: praca zbiorowa

ISBN: 9788393716906

Liczba stron: 140

Oprawa: twarda

Cena: 35 zł

Kategorie: ,

35.00 z VAT

Opis

Fundacja Wspierania Inicjatyw Twórczych i Naukowych Foster wspiera tych, którzy mają talent, mogą i chcą zaistnieć, a brak im siły, koncepcji lub środków do zrealizowania własnych marzeń. Obecnie Fundacja bierze czynny udział w pomocy ukraińskim dzieciom, które musiały uciekać z ogarniętego wojną kraju. Na początek Fundacja stworzyła 10 stypendiów edukacyjnych dla ukraińskich dzieci w polskich szkołach podstawowych. Teraz prezes Fundacji Anna Gołębiowska przekazała na sprzedaż książki-cegiełki Całkiem nowe bajeczki, by wesprzeć jeszcze więcej najbardziej potrzebujących dzieci.

 

Całkiem nowe bajeczki to książka, która jest pokłosiem zorganizowanego przez Fundację Foster i Wydawnictwo EneDueRabe I Konkursu literackiego na bajkę dla dzieci. Konkurs powstał z intencją stworzenia szansy na opowiedzenie oryginalnej, jedynej w swoim rodzaju historii tym, których twórczość zwykle wpada do szuflady lub nie jest znana szerszej publiczności. W rezultacie w 2013 roku powstał  obszerny zbiór jedenastu bajek przepięknie zilustrowanych przez grupę dziesięciu ilustratorów i wydanych z rozmachem w formie dużej i grubej księgi o twardej oprawie.

Zaproście do swoich domów Całkiem nowe bajeczki, a wśród nich jeżozwierze, koty, niebieskie drzewa, fruwające ryby, Ignacego Groszka z synami, i innych. Podarujcie swoim dzieciom, wnukom czy zaprzyjaźnionym rodzinom piękną i mądrą książkę, a dzięki temu kolejne dzieci uciekające z ogarniętego wojną kraju będą mogły mieć dostęp do edukacji i godnego życia.