Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom – Andrzej Koraszewski

 

 

ISBN: 978-83-7967-137-3
Ilość stron: 208
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 161 x 236 mm
Rok wydania: 2020

 

W serii BEZ BOGÓW wydajemy książki, których autorzy analizują religię, związane z nimi instytucje oraz wpływ, jaki światopogląd oparty na wierze odciska na życiu społecznym. Swoje poglądy prezentują w świetle faktów historycznych, socjologicznych czy fizycznych, sięgając po narzędzia z dziedziny filozofii, logiki i matematyki.

Kategoria:

29.90 z VAT

Opis

Książka o tym, jak narracja antyizraelska zmienia rzeczywistość

Jak to możliwe, że tak mały kraj na Bliskim Wschodzie wywołuje tak wielkie emocje i kontrowersje? Dlaczego  Żydów obwinia się o wszelkie zło tego świata? Książka Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom  to analiza języka mediów, przyczyn i odbioru  konfliktu izraelsko-palestyńskiego na Zachodzie.

 

„Ta książka (…) jest skierowana do ludzi zadających sobie pytanie, jak to było możliwe, że doszło do zagłady sześciu milionów europejskich Żydów, do ludzi, którzy zastanawiają się, jak sami zachowaliby się w tamtych nieludzkich czasach, i którzy czasem zadają pytanie, dlaczego wszyscy tak bardzo interesują się Izraelem i dlaczego opinie na temat tego kraju budzą tak wiele gorących emocji”.

(fragment)

 

 

Może spodoba się również…