Tak wymyślono chrześcijaństwo – Leo Zen

 

 

Przekład: Beata Badyńska
ISBN: 978-83-7967-064-2
Ilość stron: 320
Format: 160 x 235 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Rok wydania: 2018

W serii BEZ BOGÓW wydajemy książki, których autorzy analizując religię, związane z nimi instytucje oraz wpływ, jaki światopogląd oparty na wierze odciska na życiu społecznym, prezentują swoje poglądy w świetle faktów historycznych, socjologicznych czy fizycznych, nierzadko sięgając po narzędzia z dziedziny filozofii, logiki i matematyki.

Kategorie: ,

49.90 z VAT

Opis

Czy chrześcijaństwo zostało wymyślone?

Kim naprawdę był Chrystus? Z czym walczy chrześcijaństwo? Jakie były rzeczywiste początki Kościoła? Na te i inne trudne pytania znajdziecie odpowiedź w  Tak wymyślono chrześcijaństwo włoskiego autora Leo Zena. Książka ma na celu wykazanie, iż chrześcijaństwo nie jest bynajmniej religią objawioną, lecz po prostu wymyśloną.

Według Autora Chrystus wcale nie był Synem Boga, który złożył swoje życie na krzyżu w ofierze, by zbawić całą ludzkość tak, jak nam to zostało przekazane w tekstach Ewangelii kanonicznych. Chrystus był po prostu Mesjaszem, Jahwistą, ukrzyżowanym przez Rzymian w reakcji na zorganizowaną przez niego rewoltę zbrojną, która miała obalić Cesarstwo…

 

Patroni medialni

          

 

 

 

 

Może spodoba się również…