Promocja!

Powiązane historie – Andrzej Drozd

Seria: Literatura górska na świecie

ISBN druk: 978-83-7967-306-3

Ilość stron: 208

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format:  161×236 mm

Rok wydania: 2024

Original price was: 69.90zł.Current price is: 49.90zł. z VAT

Poprzednia najniższa cena: 49.90.

Opis

ANDRZEJ DROZD – rocznik 1968, gdańszczanin od urodzenia. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania alpinista. Były wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w  Gdańsku a  obecnie instruktor wspinaczki na sztucznej ścianie. Pisywał i publikował jeszcze za czasów studenckich, ale Powiązane historie to jego pierwsza książka.

 

Opis

Obecnie, gdy na górskim rynku księgarnianym ukazują się wyłącznie pozycje o wybitnych alpinistach i wyprawach himalajskich, na uwagę zasługuje książka Andrzeja Drozda o etapie wspinaczek tatrzańskich i alpejskich, będącym drogą wiodącą w góry wysokie. Autor trafnie oddał urok górskiej przygody, a także klimat panujący w środowisku taternickim w ostatnich latach. Książka ukazuje górską fascynację typową dla młodych ludzi zarażonych skalnym i  lodowym wspinaniem.

Michał Kochańczyk Instruktor Alpinizmu PZA 

 

Epicki debiut Andrzeja Drozda to lektura szczególna. Opowiadania górskie przeplatane spotkaniami z ludźmi i zaskakujące puenty na końcu każdej opowieści to wielowymiarowy obraz pasji, która stanowi ważną część życia autora. Dla mnie to sentymentalna książką ponieważ właśnie w Gdańsku zacząłem swoją przygodę z górami. Wielu bohaterów znam osobiście i tym bardziej cennym jest spotkać się z nimi ponownie i poczuć energię znanych miejsc, smaków i zapachów.

Jakub Rozbicki Instruktor Alpinizmu PZA 

 

Sentymentalna podróż do znajomych miejsc, czasów i klimatów. Wnikliwość obsserwacji. Bezkompromisowość osądów. Swojskość.

Artur Elwirski Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA