Dotknięcie pustki – Joe Simpson

Wydanie III
Przekład: Danuta Hołata i Wacław Sonelski
ISBN: 978-83-6105-68-1
Liczba stron: 232
Format: 161 x 234 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami

czarna_lit_gor_n_swiecie

 

W serii Literatura Górska na Świecie prezentujemy najciekawsze, nagradzane książki górskie, alpinistyczne i wspinaczkowe, pisane przez lub poświęcone ludziom, którzy oddali swoje życie górom i ich poznawaniu…

 

49.90 z VAT

Opis

Wstrząsająca historia Joe i Simona opowiedziana obiektywnie i precyzyjnie, jak przystało na prawdziwą literaturę faktu.  Góry już nigdy nie będą takie same…

 

W roku 1985 wraz z Simonem Yatesem Joe Simpson wyruszył w Andy na szczyt Siula Grande (6344 m). Podczas zejścia uległ poważnemu wypadkowi, z którego cudem uszedł życiem…  Traumatyczne doświadczenia sprawiły, że na dwa lata porzucił góry. Za namową przyjaciela wydarzenia na Siula Grande opisał w książce. Tak powstało Dotknięcie pustki, które do tej pory przetłumaczono na kilkanaście języków.

 

Teraz wszystko dzieje się wolniej i spokojniej. Myślenie rodzi tylko jałowe pytania niewarte odpowiedzi. Pogodziłem się z tym, że umieram. Nie może być inaczej. Już mnie to nie przeraża. Otępiałem z zimna i ni czuję żadnego bólu; przestałem odczuwać cokolwiek, chciałbym tylko zasnąć i niech się dzieje co chce. Zasnąć bez snów. Wokoło koszmar… Senność skleja powieki. Przyzywa czarna dziura – tam nie będzie bólu, czas przestanie płynąć… jak śmierć.

 

Chce mi się krzyczeć, lecz nie mogę wydobyć głosu. Jestem jak sparaliżowany, niezdolny do myślenia, zalewają mnie fale panicznego strachu. Oczekiwanie na coś niewiadomego, co przeraża, zmienia się w okrutną torturę. Z zaciśniętymi mocno powiekami, dygocząc, przyciskając hełm do ściany, wiszę bezradnie na linie, sam nie wiem, jak długo.

Może spodoba się również…