Poza górą – Steve House

 

 

Przekład: Anna Gołębiowska
Rok wydania: 2013
Format: 161 x 234 mm
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-8361050-91-9

czarna_lit_gor_n_swiecie

W serii Literatura Górska na Świecie prezentujemy najciekawsze, nagradzane książki górskie, alpinistyczne i wspinaczkowe, pisane przez lub poświęcone ludziom, którzy oddali swoje życie górom i ich poznawaniu…

 

 

 

 

79.90 z VAT

Na stanie

Opis

Autobiografia jednego z najwybitniejszych alpinistów świata

Steve House to przede wszystkim gorący propagator stylu alpejskiego we wspinaniu, co odzwierciedla styl jego wspinaczki. Do jego wybitnych przejść należą: samotne poprowadzenie nowej drogi na południowo-zachodniej ścianie K7 w Dolinie Charakusa w 2004 roku oraz przejście w stylu alpejskim nowej drogi na ponad 4000-metrowej ścianie Rupal (Nanga Parbat), którego dokonał wraz z Vincem Andersonem.

Książka Poza Górą (oryg. Beyond the Mountain) otrzymała prestiżowe nagrody nagrody Broadmana Taskera oraz Banff Mountain Book Award for Mountain Literature.

 

Steve House napisał wciągającą opowieść wpisującą się w najlepszą alpejską tradycję. Jedyne ograniczenia, jakie respektuje, to te, które stawia samemu sobie i wszystkie są właściwe. To, czego nauczył się w wysokich górach i w powracaniu z nich do domu, jest okupione walką i warte chwili naszej uwagi. Nowy górski klasyk! (Yvon Chouinard, założyciel Chouinard Equipment i Patagonii)

Steve House jest wizjonerem, jedynym takim na pokolenie, który zmienił i zmienia sposób naszego myślenia o stylu alpejskim na najbardziej wymagających górach świata. Z powodzeniem drąży nie tylko swoje najszczytniejsze aspiracje, ale i obnaża prawdę o najciemniejszych problemach i obawach, które nękają nawet najlepszych wspinaczy. W „Poza górą” daje nam rzadki i głęboko osobisty ogląd na determinację, poświęcenie i koncentrację, które stoi za dzisiejszymi przejściami na lekko i szybko. (Michael Kennedy, redaktor naczelny Alpinist Magazine)

Steve House jest utalentowanym i urzekającym gawędziarzem wywodzącym się z tradycji Maurice’a Herzoga i Lionela Terraya. Poza Górą to porywająca lektura – już w tej chwili górski klasyk. Odnosi się do wielu uniwersalnych kwestii w życiu, nie związanych ze wspinaniem: posiadania i roli mistrza-mentora i bohaterów, zaufania, porażki, sukcesu, wyznaczania celu, partnerstwa, jak i do częstych doświadczeń wspinaczy w górach wysokich: do ryzyka i śmierci przyjaciół. Ta książka to wgląd w proces doskonalenia się człowieka pracującego nad tym, by być jak najlepszym, tak doskonałym, jak tylko może, choć samo dążenie tylko nieliczni z nas mogą sobie wyobrazić. (Patagonia Books)

 

Książka ukazała się przy współudziale Fundacji Wspierania Inicjatyw Twórczych i Naukowych FOSTER oraz pod patronatem Wspinanie.pl.

 

    wspinanie-pl-na-bialym

 

Może spodoba się również…