Promocja!

Zimne Wojny – Andy Kirkpatrick

34.90 22.25

Zimne Wojny Andy’ego Kirkpatricka to fantastyczny górski sequel do uhonorowanego nagrodami debiutu literackiego pod tytułem Psychovertical. W niemal kabaretowym monologu, ostro zaprawionym dowcipem, Andy realizuje marzenie, by stać się jednym z czołowych wspinaczy na świecie. Stawiając sobie nowe, ekstremalne cele, bierze się za najtrudniejsze w swoim dorobku wspinaczki — na wielkich ścianach Alp i Patagonii — i to w środku zimy.

Raczy przy tym Czytelnika historiami o tym, jak nie należy być ojcem i mężem, jak nie należy wspinać się na Troll Wall samotnie, a także o tym, jak to jest pracować na planie filmu Charlie i Fabryka Czekolady (żeby sobie dorobić, bo wiadomo, kasy zawsze za mało) i o niespecjalnie apetycznej rzece, po której pływał Johny Depp…  Lektura dla hard-korowych rodziców-wspinaczy i każdego, kto ma dystans do siebie i świata, a przede wszystkich do kwestii fundamentalnych jak choćby… podstawowe, biologiczne potrzeby ludzkie zimą, w środku ściany, gdy pod tobą wspina się partner…

Rok wydania: 2014
Seria wydawnicza: Literatura górska na świecie
Autor: Andy Kirkpatrick
Liczba stron: 308
Format: 161 x 234 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-8361050-95-7

czarna_lit_gor_n_swiecie

Książka ukazała się przy współudziale Fundacji Wspierania Inicjatyw Twórczych i Naukowych FOSTER

foster

Patronat medialny

wspinanie-pl-na-bialym

Opis

„Byłem świadomy, że jest mi zimno, a raczej, że to już daleko więcej niż zimno. Byłem jak kawał mięsa pozostawiony na zbyt długo w zamrażarce; stawałem się ciałem uwięzionym pod lodem, pogrążającym się głębiej i głębiej w ciemność. Zamarzałem.” (fragment)

Zimne Wojny Andy’ego Kirkpatricka to fantastyczny górski sequel do uhonorowanego nagrodami debiutu literackiego pod tytułem Psychovertical. W niemal kabaretowym monologu, ostro zaprawionym dowcipem, Andy Kirkpatrick realizuje swojej życiowe zamierzenie, żeby stać się jednym z czołowych wspinaczy na świecie. Stawiając sobie nowe, ekstremalne cele, bierze się za najtrudniejsze w swoim dorobku wspinaczki — na wielkich ścianach Alp i Patagonii — i to w środku zimy.

Kirkpatrick odnosi sukcesy, ale za niebezpieczeństwa i bezkompromisowość tych górskich potyczek płaci ogromną cenę. Kwestionując własne oddanie wybranemu rzemiosłu, Andy jest wiecznie rozerwany pomiędzy życiem rodzinnym a niebezpieczną drogą, którą sobie narzucił. Zimne wojny, napisane z charakterystycznym dla Kirkpatricka błyskotliwym dowcipem, swadą i szczerością, są porywającą relacją z przygody, którą można przeżyć tylko w ekstremalnych warunkach w ścianie.

„Cierpki sarkazm Autora, wprawne opisy sylwetek jego wspinaczkowych partnerów i często absurdalne sytuacje wielkościanowych rozgrywek prowadzą do licznych wybuchów głośnego śmiechu. Ukazanie postępującej analizy własnych motywacji oraz rosnącej świadomości znaczenia życia poza samym wspinaniem stawia tę wspinaczkową autobiografię na równi z Poza Górą Steve’a House’a, tyle że ta jest okraszona większą ilością żartów wokół kupy i Johny’ego Deppa.”

John Chivall, „TGO Magazine”


„Kapitalnie napisana, boleśnie wnikliwa i do tego jeszcze nieprawdopodobnie lekka i wciągająca lektura. Bardzo ludzka i jednocześnie olśniewająca.”

Jon Doran, Outdoorsmagic.com


„Czasem śmieszna do bólu, a czasem niezwykle szczerza. Zacznij ją czytać – przeczytasz do końca.”

TRosie Fuller, „Adventure Travel Magazine”


„Andy Kirkpatrick w swojej najlepszej pisarskiej formie.”

Tom Richardson, „Climb Magazine”


„Niezwykła rzadkość – książka górska, która naprawdę coś wnosi.”

John Horscroft, „Climber Magazine”