Promocja!

„magisterkowalski.blog”, Tomek Kowalski, Agnieszka Korpal

41.90 37.00 w tym 5% VAT

To nie jest kolejna zwykła historia o miłości. Nie jest też opowieścią o tragedii, która ją przerwała.

Tomek Kowalski i Agnieszka Korpal. Dwójka młodych, niezwykłych ludzi, nagradzanych sportowców i podróżników kochających życie ponad wszystko spotyka się i zakochuje. Szaleńczo, na zawsze i na sto procent. Oboje wiedzą, że są dla siebie stworzeni, niemal od pierwszego przysłowiowego wejrzenia. I wszystko od samego początku wskazuje na to, że los miał ich ze sobą zetknąć: podjęte we wczesnej młodości decyzje, pasje, wyjazdy, miejsca, które szeroko opisują w książce. Tomek, zanim 6 marca 2013 roku zginął podczas zejścia z Broad Peaku, po pierwszym w historii zimowym zdobyciu tego szczytu, przez kilka lat prowadził blog. Ten właśnie blog, przeplatany wspomnieniami Agnieszki, stanowi oś pięknej, napisanej przez życie opowieści, w której niewiele jest miejsca na łzy, smutek i rozgoryczenie. Radość życia, którą miał w sobie Tomek, przenika niemal każdą stronę, dodaje energii i przywraca wiarę w to, że marzenia mogą się spełniać.

magisterkowalski.blog. Historia przerwanej miłości nie jest kolejną książką o Broad Peaku, lecz historią o tym, jak piękne może być życie.

ISBN: 978-83-7967-008-6

Rok wydania: 2015
Liczba stron: 364
Format: 161 x 234 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
czarna_lit_gor_n_swiecie

logasy-tk

Opis

Przeczytaj recenzję:

Blog: QULTURA SŁOWA

Blog: Książki Sardegny

FRAGMENTY

Ile jest wart ciepły prysznic po dwóch dniach ścigania się po lesie, w błocie i deszczu? Jak smakują oliwki od pana w tureckim sklepie, który kompletnie cię nie rozumie i nie wie, dlaczego masz twarz całą od soli z potu, ale domyśla się, że jesteś potwornie głodny i zmęczony, więc chce ci ulżyć choć trochę? Jak wygodne jest łóżko w twoim domu, o którym marzysz po nieprzespanej na zawodach nocy? Ile jest wart pocałunek z ukochaną osobą, tą, która w myślach dodawała sił, kiedy miałeś kryzys na ostatnich kilometrach biegu? Możesz to odkryć tylko ty sam.

Agnieszka Korpal

 

Wiatr. Od początku do końca w twarz. Nawet w drodze powrotnej. Wiatr tej nocy ledwo daje mi rozbić namiot. Wiatr przewraca kuchenkę z wrzątkiem. Wiatr wciska kurz w oczy. Wiatr pod szczytem przewiewa do szpiku. W końcu się do niego przyzwyczajam. (…) Bujne trawy wzdłuż rzeki, a dookoła srogie i kolorowe skały. Są wodospady, uciekające stada vicunas (…), palące słońce i piasek, żwir i kamienie. Przechodzę tego dnia jakieś 25 kilometrów. Zmęczone stopy myję w ciepłych (…) wodach Rio Aquas Calientes. Niesamowite kontrasty. (…) Skały, żółta trawa, czarne kamienie wulkaniczne. Wprost nie można tego pochłonąć.

Tomek Kowalski

Szanowni Państwo, informujemy, że do dnia 30 lipca zamówienia nie będą realizowane z powodu urlopów. Za utrudnienia przepraszamy! Zamknij